Vzpomínková akce na Freddieho 99


Vzpomínková akce na Freddieho, vlastně celkově na Queen, se konala 25.11.1999 v pražském klubu Inferno pod záštitou českého oficiálního FC Tornádo. Zahájení mělo být ve 20.00, ale znáte to...
Po zahájení se pouštěly známé i raritní songy, remixy, taky videoprojekce různých klipů a živáků. Nechyběly ani soutěže o zajímavé ceny, byly celkem asi tři. Jedna spočívala v zodpovězení několika otázek, druhá ve zpěvu, ale ta třetí byla nejlepší - soutěžící měli po dobu remixu písně Under Pressure napsat básničku nebo story z těchto slov - Freddie, Roger, Rudý Speciál, Magic Tour, Whisky, toaleta.
Výherce napsal:

Roger a Freddie dostali vředy
chlastali whisky, napuchly jim pysky
na Magic Tour hráli, moc do toho nedali
Brian hodil svou Rudou Speciálku pod jedoucí lokálku
Roger šel na toaletu, nahrál si to na disketu


Zlatým (po)hřebem večera byl sólový přednes tzv. Miloše-Freddieho, samozřejmě zo Slovenska, který měl údajně napodobovat Freddieho. Autentickou bundu, oblečení jako Freddie sice měl, ale ten zpěv...... ten rval uši!!! Ještě když si tam tak vesele poskakoval, tak mu vesele do toho poskakovalo cédéčko, na kterém byl hudební podklad. Takže se občas nějaká ta pasáž zopákla. Když skončil, tak se dál pouštěla hudba a videoklipy. Kolem půl dvanácté se během pěti minut všichni vypařili, což jsem nečekal, protože psali, že to bude trvat minimálně do půlnoci. Celkově si myslím, že to byla povedená akce a jsem rád, že se jednou za čas sejde parta lidí, kteří poslouchají tuto nejlepší kapelu všech dob.